٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

دعاوی کیفری

طبق ماده ۲ قانون مجازات اسلامی هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است، جرم محسوب می‌شود. زمانی که فردی در مراجع قضایی اعلام کند که فرد دیگری دچار ارتکاب جرم شده و به دنبال وقوع جرم به وی ضرر و زیانی رسیده است می‌تواند برای طرح شکایات و دعاوی کیفری اقدام کند. لازم به ذکر است که افراد شکایت کیفری خود را در دادسرا و خطاب به دادستان مطرح می‌کنند.

برای دریافت نتیجه بهتر در دادسرا، موسسه حقوقی آرا به شما پیشنهاد می‌کند که از مشاوره حقوقی با وکلای مجرب در حوزه دعاوی کیفری و در تنظیم شکواییه و سایر مراحل استفاده کنید، زیرا مراجعه به وکیل کیفری احتمال به خطر افتادن جان، مال و آبروی موکلین در این قبیل از دعاوی‌ها به حداقل می‌رساند و تمامی مراحل طبق قانون پیش خواهد رفت.

مراحل رسیدگی به دعاوی کیفری

برای آغاز رسیدگی قضایی به دعاوی کیفری می‌بایست مراحلی طی شود. در تمام مراحل رسیدگی به دعاوی کیفری که در ادامه ذکر می‌گردد، وکلای کیفری موسسه حقوقی آرا برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت پرونده در کنار شما خواهند بود. مراحل رسیدگی قضایی به دعاوی کیفری به شرح زیر است:

مرحله ۱

مطرح کردن شکایت و آغاز تحقیقات

مرحله ۲

رسیدگی اولیه در دادگاه بدوی

مرحله ۳

رسیدگی تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر

مرحله ۴

تنظیم کردن شکواییه و اقامه دعوی کیفری

تنظیم شکواییه و اقامه دعوی کیفری

برای تنظیم شکواییه و اقامه دعوی، موسسه حقوقی آرا به شما توصیه می‌کند که از راهنمایی و همراهی مشاوران و وکلای کیفری مجرب مجموعه بهره‌مند شوید زیرا تنظیم شکواییه جزئیات و پیچیدگی‌هایی دارد که عدم آگاهی و رعایت آن‌ها می‌تواند در روند اقامه دعوی کیفری اختلال و انحراف ایجاد کند. در تنظیم شکواییه و اقامه دعوی رعایت چند نکته به ترتیب ضروری است: داشتن اهلیت( برای دختران ۹ سال و برای پسران ۱۵ سال)، شکایت شاکی، اعلام اخبار و ضابطین دادگستری( در جرایم عمومی و غیرقابل گذشت )، اظهار و اقرار متهم، جرایم مشهود و در نهایت تنظیم شکایت کیفری.

هزینه دادرسی و خدمات قضایی در دعاوی کیفری

موسسه حقوقی آرا برای رفاه حال موکلین و مراجعین خود هزینه دادرسی و خدمات قضایی در دعاوی کیفری بر اساس جدول شماره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را در جداول زیر آورده است، لازم به ذکر است که وکلای با تجربه ما در تمامی مراحل از طرح تا اقامه دعوی کیفری در کنار شما خواهند بود. 

در امور کیفری

تعرفه عنوان
- هزینه تقدیم شکایت کیفری
- هزینه دادرسی در مرحله تجدیدنظر از احکام کیفری
- هزینه اعتراض به قرارهای قابل اعتراض دادسرا
- هزینه اعاده دادرسی کیفری در دیوان عالی کشور
- هزینه درخواست اجرای ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲
- تقدیم شکایت به دادسرای انتظامی قضات

هزینه رسیدگی به شکایت کیفری علیه صادر کننده چک بی محل

تعرفه عنوان
- تا مبلغ یک میلیون ریال
- نسبت به مازاد تا ده میلیون ریال
- نسبت به مازاد تا یکصد میلیون ریال
- نسبت به مازاد بر یکصد میلیون ریال

جزای نقدی

تعرفه عنوان
- جزای نقدی در هر مورد که در قوانین حداکثر مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و یا مجازات تعزیری موضوع تخلفات رانندگی یا مجازات جایگزین حبس باشد.
- جزای نقدی هر گاه حداقل مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و حداکثر آن یکسال یا مجازات جایگزین حبس باشد و به اختیار دادگاه جزای نقدی مورد حکم واقع شود.
- جزای نقدی هر گاه حداقل مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و حداکثر آن بیشتر از یکسال یا مجازات جایگزین حبس باشد و به اختیار دادگاه جزای نقدی مورد حکم واقع شود
موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه

موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

تماس

  • تلفن:

    ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.