٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦ :تلفن تماس

ثبت شرکت و تغییرات آن

به منظور آغاز یک فعالیت و کسب و کار قانونی که بتواند برای شما بازده مادی و معنوی مناسبی داشته باشد، نیاز به ثبت شرکت در انواع مختلف شرکت با مسئولیت محدود، شرکت بازرگانی و شرکت سهامی خاص وجود دارد زیرا ثبت شرکت و تغییرات آن می‌تواند موجب ارتقا اعتبار شما و خدمات مجموعه‌تان باشد.

برای انجام این فرایند پیش از هر اقدامی به شما توصیه می‌شود که مشاوره حقوقی درباره ثبت انواع شرکت را دریافت کنید و موسسه حقوقی آرا متشکل از کارشناسان و وکلای دادگستری مجرب و متخصص در امور حقوقی مختلف، خدماتی را در خصوص ثبت شرکت و تغییرات آن به متقاضیان و موکلین خود ارائه می‌دهد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدودثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پرطرفدارترین و متداول ترین روش ثبت شرکت در کشور عزیزمان ایران، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است چرا که شرایط بهتر و ساده‌تری دارد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولاً برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط متشکل از حداقل دو شریک در امور تجاری استفاده می‌شود. از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌توان به امکان تشکیل آن با وجود دو شریک، عدم نیاز به معرفی سالانه اعضای شرکت، تحویل سرمایه شرکت به مدیر و ... اشاره کرد. البته ثبت این گونه شرکت‌ها معایبی هم مانند امکان پرداخت ظاهری سرمایه، عدم صدور ورق‌های سهم الشرکه، عدم امکان شرکت در مناقصات دولتی و ... دارند. موسسه حقوقی آرا کلیه خدمات مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به موکلین و متقاضیان ارائه می‌دهد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

موسسه حقوقی آرا، تمامی مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به بهترین شکل و با هماهنگی موکلین و متقاضیان این امر انجام می‌دهد و مراحل این فرایند به تفکیک موارد زیر است:

 • 1

  فراهم کردن مدارک لازم

 • 2

  مراجعه به سامانه قوه قضاییه و تکمیل اطلاعات خواسته شده

 • 3

  انتخاب ۵ نام برای شرکت به ترتیب اولویت

 • 4

  موافقت کارشناس حقوقی با یکی از نام‌های انتخابی و تایید اطلاعات

 • 5

  ارسال نسخه‌های اصلی صورت جلسات تنظیمی از طریق پست به آدرس اعلام شده

 • 6

  ابلاغ تایید یا رفع نقص صورت جلسه ارسال شده و یا حتی رد آن با ابلاغ دلایل و درخواست برای تنظیم صورت جلسه جدید

 • 7

  دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت‌ها بعد از پذیرش تمام مدارک مورد نیاز، پیشنویس آگهی تاسیس شرکت، احراز هویت، اخذ امضا و در نهایت تصدیق متقاضیان و نوشتن شماره ثبت در اظهارنامه شرکتنامه توسط مسئول دفتر

 • 8

  درج خلاصه شرکتنامه و منضمات آن در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران با هزینه خود شرکت یک ماه بعد از تاریخ ثبت

 • 9

  ارتقا میزان رضایت مراجعین از خدمات حقوقی دریافت شده با به روزرسانی منابع و کارشناسان مجموعه

  ثبت شرکت سهامی خاص

  شرکت سهامی خاص به شرکت‌های می‌گویند که افراد به اندازه سرمایه خود در آن مسئولیت دارند و سرمایه‌ها به سهام تبدیل می‌شود. اگرچه فرایند ثبت شرکت سهامی خاص سخت نیست اما کوچکترین خطایی می‌تواند منجر به ایجاد گره‌های حقوقی بزرگی در کار گردد. باید در نظر داشت که برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به حداقل ۳ سهامدار و ۲ بازرس وجود دارد و این افراد نباید نسبت فامیلی با یکدیگر داشته باشند و ۳۵ درصد از سرمایه شرکت در یکی از بانک‌ها در حسابی به نام خود شرکت بلوکه می‌شود. هزینه ثبت این نوع از شرکت‌ها بستگی به این موضوع دارد که شما خودتان این کار را انجام می‌دهید یا این کار را به یک موسسه حقوقی مانند موسسه حقوقی آرا با سالها تجربه درخشان در زمینه ثبت شرکت، می‌سپارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها و سایر جزئیات با ما برای دریافت مشاوره در تماس باشید.

  مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

  موسسه حقوقی آرا، تمامی مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را به بهترین شکل و با هماهنگی موکلین و متقاضیان این امر انجام می‌دهد و مراحل این فرایند به تفکیک موارد زیر است:

  • عقد قرارداد ثبت شرکت سهامی خاص

  • تکمیل مدارک و قرار گرفتن آن‌ها در اختیار کارشناس مربوطه در موسسه

  • تایید نام شرکت ( نام‌های انتخابی باید دارای معنی و مفهوم باشد و تکراری نباشد)

  • امضای اوراق تقاضانامه و وکالت نامه

  • تشکیل پرونده در اداره مربوطه و ثبت در دبیرخانه اداره

  • بررسی و کارشناسی مدارک و موارد ارسال شده توسط کارشناس اداره ثبت و اعلام نظر وی

  • تحویل اسناد شرکت شامل تقاضانامه، شرکت نامه، اساسنامه، صورتجلسه هیئت مدیره و آگهی تأسیس

  ثبت شرکت بازرگانی

  شرکت بازرگانی، شرکتی است که موضوع فعالیت آن طبق بند دوم اساسنامه خرید و فروش، صادارت و واردات و کلیه فعالیت های بازرگانی داخلی یا خارجی باشد. بهتر است بدانید که شرکت بازرگانی یک شرکت معمولی نیست بلکه در دسته شرکت‌های سهامی خاص و یا شرکت‌هایی با مسئولیت محدود قرار می‌گیرد. درباره هزینه ثبت شرکت‌های بازگانی نیز به بودجه‌ای در حدود ۸۰۰ هزارتومان تا دو میلیون تومان نیاز خواهید داشت که بستگی به میزان سرمایه و نوع فعالیت شرکت شما دارد. موسسه حقوقی آرا می‌تواند در تمامی مراحل ثبت شرکت بازرگانی تا آغاز به کار آن در کنار شما باشد تا تمام فرایند کاملاً دقیق و مطابق با قوانین و مقررات موجود صورت پذیرد.

  مراحل ثبت شرکت بازرگانی

  موسسه حقوقی آرا، تمامی مراحل ثبت شرکت بازرگانی را به بهترین شکل و با هماهنگی موکلین و متقاضیان این امر، انجام می‌دهد و مراحل این فرایند به تفکیک موارد زیر است:

  • معین کردن شرکا و اعضای شرکت

  • تعیین میزان سهم هر کدام از اعضای شرکت

  • تعیین حق امضا

  • تهیه اسکم مدارک لازم جهت بارگذاری در سامانه مربوطه

  • ثبت موضوع فعالیت بازرگانی

  • دریافت آگهی تاسیس و درج در روزنامه کثیرالانتشار

  • دریافت کد اقتصادی

  • گرفتن کارت بازرگانی

  هزینه ثبت شرکتهزینه ثبت شرکت

  هزینه ثبت شرکت

  هزینه ثبت شرکت در انواع مختلف مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت بازرگانی و شرکت سهامی خاص با توجه به این که شما این فرایند را قرار است خودتان انجام دهید و یا آن را به موسسات حقوقی بسپارید، می‌تواند متفاوت باشد. موسسه حقوقی ما با کادر و کارشناسانی با تجربه به شما توصیه می‌کند که برای انجام مراحل ثبت شرکت حتما از یک موسسه حقوقی کمک بگیرید که تمامی مراحل بدون هیچ گون نقص حقوقی به سرانجام رسد. برای اخذ مشاوره و اطلاع از هزینه ثبت شرکت توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آرا می‌توانید با ما تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

  ثبت تغییرات شرکت

  مواردی مانند افزایش سرمایه، تعیین اعضای هیئت مدیره، صورت جلسه مجمع عمومی سالیانه، کاهش سرمایه، انحلال شرکت، تغییر آدرس شرکت، اعطای شعبه، نقل و انتقال سهام، اصلاح مواد اسانامه شرکت و سایر تغییرات مورد نظر را تحت عنوان تغییرات شرکت یاد می‌کنند و تمامی این تغییرات نیاز به ثبت در اداره ثبت دارند. بعد از تصمیم نهایی درباره نوع تغییرات شرکت می‌بایست جهت ثبت درخواست خود در اداره ثبت اقدام کنید. اگرچه خودتان هم می‌توانید این فرایند را انجام دهید اما به علت حساسیت این امر به شما توصیه می‌شود که برای ثبت تغییرات شرکت با کارشناسان یک موسسه حقوقی مانند موسسه حقوقی آرا با سالها تجربه درخشان در این حوزه همکاری داشته باشید، لازم به ذکر است که کارشناسان و وکلای ما از هیچ تلاشی جهت انجام صحیح ثبت تغییرات شرکت شما فروگذار نخواهند کرد.

  موسسه حقوقی آراه

  موسسه حقوقی آراه

  موسسه حقوقی آراه با اتکا به دانش حقوقی و تجریه کافی در امور حقوقی آماده رائه خدمات در زمینه‌های مختلف به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ضمن بررسی صفحات این سایت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، کوچه پردیس، پلاک ۳، طبقه ۵، واحد ۱۹.

  تماس

  • تلفن:

   ٠٩٠٣٢٣٦٠٥٥٦

  • ایمیل:

   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد موسسه حقوقی آراه محفوظ می‌باشد.